Rezumatul săptămânii de la birou

Written by on 27 January 2011 in Job & proiecte personale - No comments

M-am hotărât să scriu pe blog câteva lucruri despre activitatea pe care o am la servici. Dar așa, în sumar, ceea ce a fost important, pentru că multe altele mici chiar nu contează. Fiind articole cu importanță mai mult pentru mine, am în vedere să fac un mic istoric am activității mele în 2011 pe care îl voi posta și pe Facebook.

Săptămâna asta a început bine pentru că nu a existat prea mult stres de luni. Am lucrat toată săptămâna la o urmărirea unor situații de lucrări pentru supravegherea lucrărilor de modernizare și iluminat public la unele drumuri din Botoșani, am întocmit în excel toată documentația necesară (vreo 16 anexe conform cerințelor Ministerului Dezvoltării Regionale și Turismului) iar azi sunt pe cale să o termin. Mâine trebuie listată și predată Primăriei pentru a fi înaintată spre aprobare și plată.

Astăzi am stabilit să participăm la o nouă licitație de diriginte de șantier din județ care se pare că nu este dificilă dar merită. Așa că începând cu săptămâna viitoare am deja programul stabilit pentru întocmirea documentației necesare pentru licitație. Am de făcut drumuri la ORC, ANAF, Primărie taxe și impozite, notar public și apoi la birou de completat formularele și executat copii după actele cerute. Asta înseamnă cam vreo 3-4 zile sunt ocupat.

Ei bine, printe picături am mai terminat și alte mici proiecte în AutoCAD cu diverși colaboratori ai mei și ai firmei.

Cât de curând voi achiziționa un nou computer la birou pentru ca și soția mea, Dana, să lucreze alături de mine.Voi avea nevoie de ea deoarece anul acesta avem cel puțin 4 dirigintări de supravegheat și nu va fi ușor pentru mine.

Unde lucrez?

Sunt angajat la SC TECHNICAL ASSISTANCE SRL Botoșani, firmă de proiectare și consultanță care oferă:

  • servicii de supraveghere a executării de lucrări (diriginte de șantier)
  • servicii de proiectare specializarea sisteme de alimentare cu apă și sisteme de canalizare menajejră și stații de epurare
    • servicii de realizare studii de fezabilitate (SF), memorii tehnice, documentații în fazele Pth (proiect tehnic), DE (detalii de execuție), LC (liste de cantități), AT (asistență tehnică).
  • analize economice Cost/Beneficiu pentru lucrări de canalizare și alimentare cu apă
  • documentații de avize și acorduri (SGA, Mediu, ISU etc.)
  • documentații pentru realizare PUD (doar pentru Botoșani)

Daca ti-a placut acest articol, recomanda-l si altora folosind butoanele pentru Twitter, Facebook si Google +1.


Despre autor

Caziuc Stefan

Sunt pasionat de IT, blogger la început de drum, dar cel mai mult timp îl petrec ca tehnician in proiectare. În timpul liber studiez, citesc și cânt la chitară. Pe lângă IT, îmi place să vorbesc despre ceea ce m-a convins că merită atenție și prezintă încredere.

Comenteaza prin Facebook:

Leave a Comment