Oferim 2 tutoriale celor care ne ne urmaresc pe Twitter

Written by on 30 November 2010 in Ocazii - 1 Comment

Am anunțat acum câteva zile că Dexblog.ro și-a deschis cont de Twitter: @dexblogro.

Cu această ocazie oferim tuturor celor care ne vor urmări pe Twitter de acum înainte două tutoriale în engleză:

1. How to Write a Product Review – by Lynn Terry – un tutorial de 8 pagini care explică cum putem să obținem mai mult profit din review-uri bine scrise.

Tutorialul vorbește despre 7 elemente importante ce trebuie să conțină orice review pentru a atrage și convinge. Aceste elemente sunt:

  • Imagini/Video
  • Descriere produs
  • Cui i se potrivește
  • Dovezi
  • Părți negative
  • Îndeamnă la acțiune
  • Optimizare pe cuvinte cheie

2. How I generate 100.000 page visist in 4 months – un tutorial scris de Fourblogger. În numai 21 de pagini ne sunt explicate toate metodele folosite de Fourblogger pentru a atinge 100.000 pagini vizitate în numai 4 luni cu un blog nou.

Ce trebuie să faci? Vrei primi aceste tutoriale pe email dacă dai follow la @dexblogro pe Twitter. Apoi scrie aici un comentariu folosind datele tale valide, în special adresa de email. Nu e o condiție, dar puteți să dați și like și pe Facebook.

Daca ti-a placut acest articol, recomanda-l si altora folosind butoanele pentru Twitter, Facebook si Google +1.


Despre autor

Caziuc Stefan

Sunt pasionat de IT, blogger la început de drum, dar cel mai mult timp îl petrec ca tehnician in proiectare. În timpul liber studiez, citesc și cânt la chitară. Pe lângă IT, îmi place să vorbesc despre ceea ce m-a convins că merită atenție și prezintă încredere.

Comenteaza prin Facebook:

One Comment on "Oferim 2 tutoriale celor care ne ne urmaresc pe Twitter"

  1. Dragoshel 30 November 2010 at 21:46 ·

    felicitari pentru contul de twitter. Te “urmaresc” ;)

Leave a Comment